• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 30 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud.

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Awarie kanalizacyjne Wrocław - ZIĘBUD
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  To już 30 lat od kiedy usuwamy awarie na sieciach wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w budowie sieci zewnętrznych, eksploatujemy, usuwamy awarie. Zapraszamy do współpracy Firmy, Zarządców Nieruchomości, Osoby Prywatne. ZIĘBUD to firma z tradycjami, rodzinna która powstała w 1991 roku. Zobacz zakładkę referencje. Wykonujemy naprawy bezwykopowe kanalizacji, lokalizujemy bezinwazyjnie wycieki na zewnętrznej sieci wodociągowej. Czyszczenie hydrodynamiczne wykonujemy specjalistycznym, nowym, wydajnym pojazdem. Możliwości pojazdu wuko są bardzo duże, zainteresowanych zapraszam do naszej firmy. Kontakt 602 48 16 88
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Firma ZIĘBUD rok założenia 1991

Przyjmujemy zlecenia z branży wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej. Kanalizacja, woda, przepompownie, przewierty, czyszczenie kanalizacji, naprawy bezwykopowe, sieci ciepłownicze, awarie, roboty planowane, trudne tematy to nasza specjalność.

Instalacja wodno-kanalizacyjna - jak działa?

Sprawnie działająca instalacja wodno-kanalizacyjna okazuje się niezbędna do komfortowego codziennego funkcjonowania. Mimo to wiele osób napotyka sporo trudności związanych z wykonaniem takiej instalacji – niekiedy dotyczą one uzyskania pozwolenia na budowę przyłącza lub własnej studni, ale mogą również wynikać z niestarannego wykonania czy użycia materiałów o słabej jakości. Z tego tez powodu warto dowiedzieć się, jak działa kanalizacja oraz uzyskanie dostępu do pitnej wody, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieporozumień czy niespodziewanych problemów. W efekcie nie tylko przyspieszymy budowę nieruchomości, ale zmniejszymy także ryzyko wystąpienia różnych awarii w przyszłości.
 

Instalacje wodno-kanalizacyjne – od czego należy zacząć?
 
Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, o system kanalizacyjny warto zadbać jeszcze przed inwestycją w działkę lub w projekt domu. Wbrew pozorom, nawet nie będąc właścicielami danego terenu, możemy sprawdzić informacje na jego temat dostępne w bazie MPZP. Dzięki temu dowiemy się, jak wygląda znajdująca się w pobliżu sieć wodno-kanalizacyjna, a także czy możliwe będzie wykonanie przyłącza. W efekcie jeszcze przed zakupem działki lub projektu domu zyskamy możliwość zastanowienia się, czy lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z lokalnych sieci, czy wybudowanie własnej studzienki oraz przydomowej oczyszczalni ścieków. 
Decydując się na własne instalacje kanalizacyjne, czyli na inwestycję w przydomową oczyszczalnię lub w szambo, możemy liczyć na większą niezależność, a także na znacznie zmniejszenie comiesięcznych rachunków. Z tego też powodu tego typu instalacja okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem dla osób, którym zależy na stworzeniu samowystarczalnego domu. Mimo to podłączenie się do gotowej infrastruktury bardzo często wiąże się z mniejszymi początkowymi kosztami, a także z brakiem zmartwień dotyczących wszelkiego rodzaju awarii i wydatków związanych z ich naprawą. Warto jednak pamiętać o tym, że wybierając własne przyłącze, musimy wykonać je zgodnie z obowiązującymi w danym regionie wytycznymi. Dlatego też wygodnym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług lokalnej firmy, takiej jak Ziębud, która bardzo dobrze zna wszystkie zasady i nie ma problemów z ich przestrzeganiem.
 

Czym powinna wyróżniać się instalacja wodno-kanalizacyjna, aby sprawnie działała?
 
Aby instalacja wodno-kanalizacyjna działała bez żadnych problemów i częstych usterek, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich zostanie ona wykonana. Wbrew pozorom rodzaje rur kanalizacyjnych mają bardzo duży wpływ na sprawny przepływ wody i ścieków. Z tego też powodu muszą wyróżniać się wytrzymałością oraz odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto przed oddaniem instalacji do użytku, dobrym pomysłem będzie wykonanie jej inspekcji z użyciem profesjonalnych kamer. Dzięki temu można przekonać się, czy wszystkie rury są szczelne, a elementy montażowe nie wystają w taki sposób, by utrudniać sprawny przepływ wody lub ścieków. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu inspekcja pozwala również sprawdzić zgodność instalacji z obowiązującymi przepisami.

 

Partner

Mapa