• Obsługa Sieci i Instalacji Kanalizacyjnych

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 30 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud.

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Awarie kanalizacyjne Wrocław - ZIĘBUD
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  To już 30 lat od kiedy usuwamy awarie na sieciach wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w budowie sieci zewnętrznych, eksploatujemy, usuwamy awarie. Zapraszamy do współpracy Firmy, Zarządców Nieruchomości, Osoby Prywatne. ZIĘBUD to firma z tradycjami, rodzinna która powstała w 1991 roku. Zobacz zakładkę referencje. Wykonujemy naprawy bezwykopowe kanalizacji, lokalizujemy bezinwazyjnie wycieki na zewnętrznej sieci wodociągowej. Czyszczenie hydrodynamiczne wykonujemy specjalistycznym, nowym, wydajnym pojazdem. Możliwości pojazdu wuko są bardzo duże, zainteresowanych zapraszam do naszej firmy. Kontakt 602 48 16 88
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Firma ZIĘBUD Przyjmie trudne zlecenia, takie których nikt nie chce lub nie potrafi zrobić.

      501 518 249

Jakie rodzaje kanalizacji wyróżniamy?

Jakie rodzaje kanalizacji wyróżniamy? 
 

Trudno wyobrazić sobie sprawnie działające miasto bez odpowiednio skonstruowanej kanalizacji. Warto przy tym wspomnieć, że zapotrzebowanie na różne rodzaje kanalizacji rośnie wraz z liczbą mieszkańców oraz z zabudową miasta. Dzieje się tak, ponieważ kanalizacja sanitarna okazuje się niezbędna do zachowania czystości w różnego rodzaju budynkach, z kolei powstawanie ulic, betonowych placów czy gęsto zabudowanych bloków uniemożliwia łatwe wchłanianie wody i zmusza do korzystania z instalacji deszczowej lub ze zbiorników retencyjnych. Dlatego też warto poznać poszczególne rodzaje sieci kanalizacyjnych, aby wiedzieć, czym się wyróżniają i kiedy warto się na nie zdecydować. Dzięki temu, że nasza firma Ziębud we Wrocławiu od ponad 30 lat zajmuje się czyszczeniem oraz naprawą kanalizacji, możemy podzielić się wiedzą oraz doświadczeniem związanymi z rozróżnianiem jej poszczególnych rodzajów.
 

Kanalizacja deszczowa - kiedy okazuje się niezbędna?
 
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kanalizacja deszczowa okazuje się godnym uwagi rozwiązaniem przede wszystkim w przypadku gęsto zabudowanych miast. Z powodu takiego rodzaju zabudowy woda opadowa nie jest tak dobrze wchłaniana przez ziemię, co sprawia, że w wyniku intensywnych deszczów lub nagłych roztopień można spodziewać się licznych podtopień i niebezpiecznych powodzi. Dlatego też sprawnie działająca kanalizacja deszczowa, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań, staje się niezwykle ważnym elementem pozwalającym uniknąć tego typu zagrożeń.
Jako że kanalizacja deszczowa powstała z myślą o miastach i lokalizacjach, w których nie da się w inny sposób odprowadzić wód opadowych (na przykład przy drogach), nie spotkamy się z nią raczej na wsiach czy w niewielkich miejscowościach z przewagą zieleni. Z tego też powodu decydując się na jej montaż lub naprawę, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług firmy, która wyróżnia się dużym doświadczeniem i ma możliwość częstego zajmowania się kanalizacją deszczową. Dzięki temu uda się zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek nieprawidłowości czy powtarzających się awarii.
 

Na czym polega kanalizacja sanitarna?
 
Odpowiednio skonstruowana kanalizacja sanitarna składa się z sieci rurociągów utrzymanych w spadku, które wyróżniają się szczelnością oraz wytrzymałością. Dzięki temu płynące nimi ścieki, które nieraz muszą pokonać nawę kilkanaście kilometrów, aby dotrzeć do właściwej oczyszczalni, nie wydostają się na zewnątrz i tym samym nie prowadzą do powstania zanieczyszczeń. Warto jednak pamiętać o tym, że na utrzymanie kanalizacji sanitarnej w dobrym stanie bardzo duży wpływ ma to, co będzie się w niej znajdować. Niedopuszczalne okazuje się między innymi używanie tego rodzaju kanalizacji do odprowadzania wód opadowych. Ponadto nie zaleca się również korzystania z kanalizacji sanitarnej w przypadku większości ścieków przemysłowych – wówczas powinny być one wstępnie oczyszczone w zakładzie produkcji. 
 

Kanalizacja ogólnospławna - czym się wyróżnia?
 
Kanalizacja ogólnospławna w najprostszym tłumaczeniu jest połączeniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Oznacza to, że pozwala zarówno na odprowadzanie wód opadowych, jak i ścieków bytowych. Najczęściej pojawia się w miastach i na gęsto zabudowanych terenach, w przypadku których niemożliwe staje się przyłączenie dwóch różnych kanalizacji. Warto jednak pamiętać, że kanalizacja ogólnospławna nie jest pozbawiona wad – ryzykiem, z którym powinniśmy się liczyć, okazuje się sytuacja nagromadzenia wód deszczowych mogących doprowadzić do przepełnienia oczyszczalni ścieków i wyrzucenia ich w nieodpowiednim do tego miejscu.

 

Partner

Mapa