• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 30 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud.

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Awarie kanalizacyjne Wrocław - ZIĘBUD
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  To już 30 lat od kiedy usuwamy awarie na sieciach wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w budowie sieci zewnętrznych, eksploatujemy, usuwamy awarie. Zapraszamy do współpracy Firmy, Zarządców Nieruchomości, Osoby Prywatne. ZIĘBUD to firma z tradycjami, rodzinna która powstała w 1991 roku. Zobacz zakładkę referencje. Wykonujemy naprawy bezwykopowe kanalizacji, lokalizujemy bezinwazyjnie wycieki na zewnętrznej sieci wodociągowej. Czyszczenie hydrodynamiczne wykonujemy specjalistycznym, nowym, wydajnym pojazdem. Możliwości pojazdu wuko są bardzo duże, zainteresowanych zapraszam do naszej firmy. Kontakt 602 48 16 88
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Firma ZIĘBUD rok założenia 1991

Przyjmujemy zlecenia z branży wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej. Kanalizacja, woda, przepompownie, przewierty, czyszczenie kanalizacji, naprawy bezwykopowe, sieci ciepłownicze, awarie, roboty planowane, trudne tematy to nasza specjalność.

Mechaniczne a ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji

Mechaniczne a ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji
 

Wszystkie rury kanalizacyjne mogą ulec awariom. To wynika z ich naturalnej eksploatacji. Na szczęście można zapobiec wielu niespodziewanym sytuacjom poprzez regularne czyszczenie. W tym celu stosuje się dwie metody: ciśnieniowe udrażnianie rur oraz jego mechaniczną wersję. Jakie są ich zalety i jakie wady? Która jest lepsza? O tym można dowiedzieć się z naszego artykułu.
 

Na czym polega mechaniczne czyszczenie rur wodnych?
 
To najprostsza, a więc też najbardziej rozpowszechniona metoda udrażniania rur. Do jej zastosowania wystarczy mieć profesjonalną spiralę. Wprowadza się ją do rury, a następnie obraca z dużą prędkością. Do osiągnięcia odpowiedniej liczby obrotów służy dołączone urządzenie. Dzięki niemu mechaniczne czyszczenie kanalizacji skutecznie usuwa zatory i osady, które mogą w przyszłości spowodować blokadę przepływu wody.
Spirala jest na tyle elastyczna, aby dostać się w trudno dostępne miejsca. I na tyle długa, aby udrożnić rury nawet na najdalszych odcinkach. Ponadto można do niej dołączyć różnego rodzaju końcówki, aby pociąć zanieczyszczenia stałe, których nie widać gołym okiem.
 

Czyszczenie rur pod ciśnieniem specjalistycznymi narzędziami
 
Ta metoda jest pod pewnymi względami podobna do mechanicznej. Jednak do rur wprowadza się nie spiralę, a węża. Woda pod bardzo wysokim ciśnieniem przechodzi przez niego, wychodząc ze specjalistycznego urządzenia. To właśnie stąd wywodzi się nazwa rozwiązania, czyli ciśnieniowe czyszczenie rur.
Wtłaczanie wody z dużą mocą powoduje rozbicie oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Włącznie z piaskami czy kamieniami, a nawet tłuszczem. Nie tylko dobrze oczyści rury, ale również zbierze nieczystości do pojazdu ciśnieniowego. Ponieważ nie stosuje się przy tym żadnych chemikaliów, czyszczenie rur pod ciśnieniem uchodzi za ekologiczny sposób udrażniania. Dodatkową zaletą jest wyjątkowa szybkość pracy węża podłączonego do pojazdu.
 

Którą metodę wybrać?
 
Zarówno mechaniczne czyszczenie kanalizacji, jak i ciśnieniowe niesie za sobą wiele korzyści. Wybór pomiędzy nimi zależy przede wszystkim od miejsca, w którym należy przeprowadzić udrażnianie. Tak więc metoda mechaniczna lepiej sprawdzi się wewnątrz pomieszczeń. Z kolei ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji jest powszechnie stosowane w szambach, oczyszczalniach i tym podobnych miejscach.
Pomocą w wyborze właściwej metody mogą być przedstawiciele firm świadczących usługi z zakresu WUKO. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Ziębud, gdzie pomoc można uzyskać od doświadczonych specjalistów.

 

Partner

Mapa