• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 30 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud.

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Awarie kanalizacyjne Wrocław - ZIĘBUD
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  To już 30 lat od kiedy usuwamy awarie na sieciach wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w budowie sieci zewnętrznych, eksploatujemy, usuwamy awarie. Zapraszamy do współpracy Firmy, Zarządców Nieruchomości, Osoby Prywatne. ZIĘBUD to firma z tradycjami, rodzinna która powstała w 1991 roku. Zobacz zakładkę referencje. Wykonujemy naprawy bezwykopowe kanalizacji, lokalizujemy bezinwazyjnie wycieki na zewnętrznej sieci wodociągowej. Czyszczenie hydrodynamiczne wykonujemy specjalistycznym, nowym, wydajnym pojazdem. Możliwości pojazdu wuko są bardzo duże, zainteresowanych zapraszam do naszej firmy. Kontakt 602 48 16 88
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Firma ZIĘBUD rok założenia 1991

Przyjmujemy zlecenia z branży wodno-kanalizacyjnej, ciepłowniczej. Kanalizacja, woda, przepompownie, przewierty, czyszczenie kanalizacji, naprawy bezwykopowe, sieci ciepłownicze, awarie, roboty planowane, trudne tematy to nasza specjalność.

Na czym polega inspekcja kanalizacji?

 

Na czym polega inspekcja kanalizacji?
 
Choć wiele osób o tym zapomina, regularnie przeprowadzana inspekcja kanalizacji pozwala uniknąć poważnych awarii i dodatkowych kosztów związanych z jej naprawą. Ponadto inspekcja wykonana przed oddaniem kanalizacji do użytku sprawia, że możemy z łatwością sprawdzić drożność oraz staranność wykonania poszczególnych połączeń, zanim zaczniemy z nich korzystać. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wykonawca zadbał o sprawne uszczelnienie wszystkich rur oraz że żadne elementy montażowe nie będą zakłócały sprawnego działania kanalizacji. Z tego też powodu inspekcja TV kanalizacji okazuje się znacznie tańszym rozwiązaniem niż naprawa ewentualnej, poważnej awarii. Warto dowiedzieć się, jak przebiega prawidłowo przeprowadzona inspekcja kanalizacji i zdecydować, czy chcemy w nią zainwestować.

Inspekcja kanałów sanitarnych – kiedy warto się na nią zdecydować?
 
Odpowiednio przeprowadzona inspekcja kanałów sanitarnych pozwala nie tylko zapobiegać awariom, ale także określić źródło problemów w sytuacji, kiedy kanalizacja przestaje sprawnie działać. Dlatego też na tego typu inspekcję warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, kiedy dostrzeżemy nieprawidłowości w funkcjonowaniu kanałów sanitarnych, które mogą dotyczyć na przykład problemów ze sprawnym przepływem ścieków, nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z kanalizacji czy możliwych przecieków. Wówczas najmniej inwazyjnym sposobem kontroli stanu rur i poszczególnych połączeń staje się kamerowanie kanalizacji. 
 
Oprócz tego inspekcja TV kanalizacji okazuje się bardzo dobrym sposobem na skontrolowanie jakości wykonana inwestycji. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na monitoring kanalizacji, aby upewnić się, że wszystkie rury będą sprawne i nie dojdzie do żadnych nieprzyjemnych awarii jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z całej instalacji. Ponadto w ten sposób możemy również skontrolować, czy sieć kanalizacyjna została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami – w efekcie zmniejszymy ryzyko pojawienia się sytuacji, w której inwestycja będzie wymagała przebudowy lub nie zostanie podłączona do lokalnej sieci kanalizacyjnej z powodu pojawiających się nieprawidłowości. 

Jak przebiega inspekcja TV kanalizacji?
 
Jak sama nazwa wskazuje, inspekcja TV kanalizacji polega na wprowadzeniu do rur specjalnej kamery, która przesyła obraz na żywo na zewnętrzny monitor. Dzięki dodatkowemu podświetleniu możemy z łatwością sprawdzić, czy w sieci kanalizacji nie pojawiają się żadne nieprawidłowości, takie jak na przykład przecieki, nieszczelne łączenia czy wystające elementy montażowe, które mogą utrudniać sprawny przepływ ścieków. Warto przy tym wspomnieć, że kamerowanie kanałów pozwala na ich rzetelne sprawdzenie na każdej długości i głębokości. W efekcie z łatwością sprawdzimy stan całej instalacji, a także poszukamy ewentualnych usterek.
 
Co więcej, kamerowanie rur umożliwia łatwe skontrolowanie wysokości poszczególnych spadków. W praktyce spadki sprawiają, że ścieki przepływają bez żadnych utrudnień i sprawnie docierają do oczyszczalni. Z kolei kiedy spadki nie mają odpowiedniej wysokości, spływające nimi pozostałości mogą osiąść w rurach lub na elementach montażowych i tym samym doprowadzić do poważnych awarii czy uniemożliwić przepływ następnych ścieków. Dlatego tez kamera pozwala na szybkie dostrzeżenie takich nieprawidłowości i tym samym na ich sprawną naprawę. 

Dlaczego kamerowanie kanałów na najlepszy sposób ich inspekcji?
 
Mimo że istnieją inne sposoby inspekcji kanałów, kamerowanie całej sieci od lat cieszy się największą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ inspekcja TV kanałów sanitarnych jest metodą bezinwazyjną. Z tego też powodu okazuje się tańsza, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń powstałych podczas takiej inspekcji. Warto ponadto zwrócić uwagę na precyzję takiego sposobu inspekcji – za pomocą kamery oraz jej dodatkowego oświetlenia możemy powoli i dokładnie obejrzeć wszystkie rury czy elementy montażowe. Brak pośpiechu sprawia z kolei, że fachowiec może szybciej i łatwiej wychwycić wszystkie usterki. Dlatego też nasza firma Ziębud od lat korzysta z inspekcji TV kanalizacji, zapewniając tym samym klientom wysokiej jakości usługi.

 

Partner

Mapa