• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 27 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm ! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Lokalizacja wycieków wody
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  Firma ZIĘBUD od ponad 25 lat zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska. Oferuje pełny zakres ochrony przy instalacjach kanalizacji, wodnych, centralnego ogrzewania oraz ciepłowniczych. Usuwamy awarię przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych. Jesteśmy przygotowani do usunięcia każdego problemu związanego z sieciami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
  Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

  Video inspekcje kanalizacji
 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Uwaga!

Usuwamy awarie wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze, wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy niezbędny sprzęt i wiedzę. 27 lat działamy we Wrocławiu.

Blogi

Czyszczenie kanalizacji pojazdem typu Wuko

Czyszczenie hydrodynamiczne za pomocą pojazdu specjalistycznego typu wuko. Nasza firma zakupiła najnowocześniejszy pojazd z odzykiem wody. Oferujemy czyszczenie kanalizacji w średnicach od 150-150 mm, czyszczenie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Naprawiamy bezwykopowo, świadczymy usługę pogotowia wod-kan.

 

Wuko Wrocław - Czyszczenie kanalizacji

Firma ZIĘBUD zakupiła dwa nowe zestawy pojazdów specjalistycznych typu wuko do czyszczenia kanalizacji. Pojazdy posiadają funkcje recyklingu, odzysku wody. Czyszczenie kanalizacji to nasza specjalność i wykonujemy te prace na terenie Wrocławia od ponad 20 lat. Hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji jest skuteczne i bardzo częstow wykonywane okresowo lub w sytuacjach awaryjnych przed kamerowaniem. Czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przepompowni ścieków, serwis przepompowni, obsługa całodobowa obiektów przemysłowych, obiektów mieszkaniowych.

Metody lokalizowania problemów hydraulicznych

Przed rozpoczęciem naprawy instalacji kanalizacyjnej należy przeprowadzić dokładną diagnostykę rur. Obecnie większość metod opiera się na analizie dźwiękowej, monitoringu wideo czy wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Dobór odpowiedniego sposobu powinien być podyktowany m.in. warunkami zewnętrznymi oraz łatwością dostępu do rur. Najlepiej stosować różne metody, co pozwala odkryć najwięcej uszkodzeń sieci kanalizacyjnej.
 

Mechaniczne usuwanie korzeni z rur nieprzełazowych

Rosnące korzenie uszkadzają kanalizacje, niszcząc przede wszystkim złączenia. Ścieki, w wyniku rozszczelnienia rur, wydostają się na zewnątrz przewodów, co wpływa negatywnie m.in. na jakość gruntów. Korzenie wrastające do wnętrza instalacji, ograniczają jej przepustowość. Z czasem doprowadza to do całkowitego zapychania rur. Przechylenie lub przewrócenie zakorzenionych drzew powoduje poderwanie przewodów, czego rezultatem mogą być bardzo istotne uszkodzenia systemu kanalizacyjnego. Rozkopywanie instalacji w celu usunięcia korzeni to czasochłonny i kosztowny proces.

Czyszczenie i opróżnianie kanalizacji – specjalistyczne pojazdy WUKO

Często, gdy zagłębiamy się w temat związany z czyszczeniem kanalizacji, spotykamy się z określeniem WUKO. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten czteroliterowy skrót w pierwowzorze oznacza znajdującą się w Łodzi Wytwórnię Urządzeń Komunalnych. Ze względu na to, że produkowane przez przedsiębiorstwo urządzenia wykorzystywane do udrażniania rur odpływowych są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku, dzisiaj mianem WUKO określa się również wszelkie metody związane z ciśnieniowym czyszczeniem rur kanalizacyjnych odbywające się z zastosowaniem specjalistycznych pojazdów.

Budowa i remonty instalacji kanalizacyjnej

Instalacja kanalizacyjna jest bardzo ważną częścią każdego domu, mieszkania, a nawet przedsiębiorstwa. Sprawne odprowadzanie nieczystości gwarantuje komfort mieszkańcom oraz użytkownikom przestrzeni. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, aby projekt i późniejsze układanie elementów infrastruktury technicznej były prowadzone ze szczególną uwagą, zgodnie z wymaganiami przepisów i norm.

Kiedy możemy liczyć na pomoc pogotowia hydraulicznego?

Czasami, gdy pojawiają się nieoczekiwane problemy z hydrauliką, musimy sięgnąć po pomoc specjalistów. Bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu trudno jest wymienić pękniętą rurę lub udrożnić kanalizację, a sytuacji, w których potrzebna jest interwencja profesjonalisty jest znacznie więcej. Podczas jakich awarii pomocne okaże się pogotowie hydrauliczne?
Nagła awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej

Kompleksowe udrażnianie rurociągów

Do odpływów sieci kanalizacyjnych trafiają rozmaite zanieczyszczenia – do najbardziej problemowych zaliczyć można tłuszcze roślinne oraz te pochodzenia zwierzęcego, ale także niebezpieczne dla środowiska substancje ropopochodne. Istnieją specjalne przepisy regulujące zasady utylizacji odpadów tego typu – łamanie ich grozi nałożeniem kary grzywny w wysokości nawet kilku tysięcy złotych na tego, kto dopuści się zaniedbania.

Partner