• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 27 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. 

  Ziębud Wrocław
 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Lokalizacja wycieków wody
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
  Przyłącza - Roboty Ziemne
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  Firma ZIĘBUD od ponad 25 lat zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska. Oferuje pełny zakres ochrony przy instalacjach kanalizacji, wodnych, centralnego ogrzewania oraz ciepłowniczych. Usuwamy awarię przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych. Jesteśmy przygotowani do usunięcia każdego problemu związanego z sieciami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
  Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

  Video inspekcje kanalizacji
 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. 

  Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

Uwaga!

Usuwamy awarie wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze, wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy niezbędny sprzęt i wiedzę. 27 lat działamy we Wrocławiu.

Budowa i remonty instalacji kanalizacyjnej

Instalacja kanalizacyjna jest bardzo ważną częścią każdego domu, mieszkania, a nawet przedsiębiorstwa. Sprawne odprowadzanie nieczystości gwarantuje komfort mieszkańcom oraz użytkownikom przestrzeni. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, aby projekt i późniejsze układanie elementów infrastruktury technicznej były prowadzone ze szczególną uwagą, zgodnie z wymaganiami przepisów i norm.

Dlaczego odpowiednie wykonanie kanalizacji jest ważne?
Oczywiście już projektant instalacji powinien zadbać o to, aby przewody były przepustowe, a kanalizacja drożna. Jedynym momentem możliwej weryfikacji wydrukowanego na papierze planu jest czas montażu. Jeżeli realizacją prac zajmują się doświadczeni specjaliści możemy mieć pewność, że zwrócą oni uwagę na pojawiające się ewentualne błędy projektowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt małe spadki lub średnice rur mogą prowadzić do powstawania częstych awarii. Dlatego, jeśli nie mamy niezbędnej wiedzy na temat wykonywania instalacji odprowadzającej ścieki, lepiej jest zatrudnić specjalistyczną firmę, która dysponuje niezbędnym doświadczeniem oraz sprzętem pomocnym podczas realizacji zlecenia.

Przyczyny pojawienia się awarii
Niestety czasami zdarza się tak, że nawet odpowiednio wykonana instalacja się zatka. W takim przypadku pomocne okaże się pogotowie kanalizacyjne, które często świadczy usługi przez całą dobę. Przyczyn niedrożności przewodów może być wiele. Najczęstszym jest oczywiście zator powstały poprzez wrzucenie do odpływu rzeczy, które nie powinny się w nim znaleźć. Udrażnianie rur jest jednak konieczne także wtedy, gdy przyczyny są mniej zależne od człowieka. Do takich sytuacji należy np. zestarzenie się przewodów i powstanie w nich osadów blokujących swobodny przepływ ścieków. To zjawisko jest częste szczególnie w bardzo starych rurach. Aby uniknąć powstawania dalszych niedrożności, podczas interwencji specjalista nie tylko pozbędzie się przyczyny kłopotu, ale także może wykonać kompleksowe czyszczenie kanalizacji. Dzięki temu na dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się sprawną i bezawaryjną instalacją odprowadzającą nieczystości.
Nie zawsze zlokalizowanie przyczyny awarii jest proste. Czasami do rur wprowadza się specjalną kamerę, która pomaga w znalezieniu pęknięcia lub innej usterki. Przyczyn nietypowych uszkodzeń może być wiele np. rozrost korzeni znajdujących się w pobliżu drzew. Niestety takie defekty najczęściej wiążą się z podjęciem bardziej zaawansowanych działań, takich jak wymiana fragmentu przewodu na nowy.

Partner