• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 27 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. 

  Ziębud Wrocław
 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Lokalizacja wycieków wody
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
  Przyłącza - Roboty Ziemne
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  Firma ZIĘBUD od ponad 25 lat zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska. Oferuje pełny zakres ochrony przy instalacjach kanalizacji, wodnych, centralnego ogrzewania oraz ciepłowniczych. Usuwamy awarię przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych. Jesteśmy przygotowani do usunięcia każdego problemu związanego z sieciami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
  Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

  Video inspekcje kanalizacji
 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. 

  Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

Uwaga!

Usuwamy awarie wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze, wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy niezbędny sprzęt i wiedzę. 27 lat działamy we Wrocławiu.

Kompleksowe udrażnianie rurociągów

Do odpływów sieci kanalizacyjnych trafiają rozmaite zanieczyszczenia – do najbardziej problemowych zaliczyć można tłuszcze roślinne oraz te pochodzenia zwierzęcego, ale także niebezpieczne dla środowiska substancje ropopochodne. Istnieją specjalne przepisy regulujące zasady utylizacji odpadów tego typu – łamanie ich grozi nałożeniem kary grzywny w wysokości nawet kilku tysięcy złotych na tego, kto dopuści się zaniedbania. O ile jednak konieczność separacji szkodliwych substancji ropopochodnych, takich jak benzyna, rozpuszczalniki czy oleje napędowe, jest dość oczywista, o tyle zagrożenie wynikające z gromadzenia się zwykłych tłuszczy spożywczych może budzić wątpliwości. Otóż tłuszcze są lżejsze od wody, dlatego niemożliwe jest ich całkowite odprowadzenie z kanalizacji, w konsekwencji czego substancje osadzają się coraz grubszymi warstwami na ścianach rur, doprowadzając ostatecznie do ich niedrożności. Może to mieć katastrofalne skutki dla sieci kanalizacyjnych, dlatego też przedsiębiorstwa produkujące żywność, czyli lokale gastronomiczne, ubojnie czy zakłady przetwórstwa mięsnego, objęte są obowiązkiem posiadania separatorów tłuszczów w swoich systemach kanalizacyjnych.

Czym są separatory?
Separatory tłuszczu to urządzenia przeznaczone do filtracji ścieków umożliwiające ich oczyszczenie, zanim trafią do kanalizacji. Wykorzystują one zjawisko grawitacji – ponieważ tłuszcze są lżejsze od wody, unoszą się one na jej powierzchni, tworząc warstwę gnilną, która wydziela nieprzyjemny zapach. Separatory skutecznie oddzielają tłuszcz od reszty ścieków, zatrzymując go w przeznaczonych do tego zbiornikach, dlatego konieczne jest regularne czyszczenie separatorów, które zapobiega ich przepełnieniu. W zależności od wielkości obiektu powinno się ono odbywać raz w miesiącu, a w niektórych przypadkach nawet co drugi tydzień. Należy jednak pilnować, żeby warstwa nagromadzonego w separatorze tłuszczu nie przekraczała grubości 20 cm.

Jak ocenić kondycję rurociągów?
Uszkodzona lub zanieczyszczona kanalizacja wcale nie musi dawać jasnych sygnałów sugerujących konieczność wykonania serwisu urządzeń. Z pozoru płynnie działająca sieć może w przyszłości odmówić posłuszeństwa, dlatego warto zadbać o regularne udrażnianie rur, którym zajmuje się specjalistyczne pogotowie hydrauliczne. Nasza firma dysponuje odpowiednim sprzętem pozwalającym uzyskać wizualną ocenę stanu drożności rur, a także wykryć ewentualne uszkodzenia sieci kanalizacyjnej bez konieczności wykonywania wykopów – proces monitorowania odbywa się zdalnie za pomocą wprowadzenia do rurociągu specjalnej kamery, dzięki której siedzący za sterami urządzenia hydraulik może dokonać oceny stanu technicznego kanalizacji.

Metody oczyszczania separatorów
W celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania urządzeń filtrujących należy je regularnie czyścić – kiedy jednak wystąpi już jakaś niedrożność, trzeba działać natychmiastowo. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, kiedy stwierdzi się nieprawidłowe działanie kanalizacji, jest zlokalizowanie przyczyny – w tym celu trzeba przeprowadzić wspomnianą już wideo inspekcję. W zależności od powodu niedrożności hydraulicy dokonują czyszczenia jedną z dwóch metod – mechaniczną bądź hydrodynamiczną. Pierwszą z nich stosuje się najczęściej w przypadku przerostu kanalizacji korzeniami – specjalistyczne głowice frezujące skutecznie usuwają kłącza bez konieczności wykonywania wykopów. Z kolei metoda hydrodynamiczna wykorzystuje wodę pod wysokim ciśnieniem do usuwania zaległego na ścianach rur osadu. Warto przy tym zaznaczyć, że strumień wody skierowany jest w stronę przeciwną do kierunku odpływu kanalizacji, dzięki czemu możliwe jest wydobywanie brudu na bieżąco (za pomocą urządzenia ssącego). Uzupełnieniem obydwu metod oczyszczania rurociągów może być tak zwana metoda bakteriologiczna polegająca na wprowadzeniu do rur specjalnych szczepów bakterii, które rozkładają nieczystości nagromadzone w przewodach – ta technika sprawdza się najlepiej w przypadku pionów kuchennych i łazienkowych.

Partner