• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 27 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. 

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  Firma ZIĘBUD od ponad 25 lat zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska. Oferuje pełny zakres ochrony przy instalacjach kanalizacji, wodnych, centralnego ogrzewania oraz ciepłowniczych. Usuwamy awarię przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych. Jesteśmy przygotowani do usunięcia każdego problemu związanego z sieciami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. 

Uwaga!

Usuwamy awarie wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze, wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy niezbędny sprzęt i wiedzę. 27 lat działamy we Wrocławiu.

Czyszczenie separatorów

czyszczenie kanalizacji WrocławProfesjonalne pogotowie kanalizacyjne Ziębud z Wrocławia to najlepszy wybór dla osób poszukujących firmy skutecznej, fachowej i dotrzymującej ustalonych terminów. Naszą główną specjalnością jest serwis i czyszczenie separatorów tłuszczu, substancji ropopochodnych i deszczówki.

Właściciel instalacji z separatorem jest odpowiedzialny za utrzymanie jej w czystości. Nasza usługa powstała właśnie dla osób, których obowiązkiem jest zapewnienie prawidłowej pracy całego układu i utrzymanie go we właściwym stanie technicznym.

Eksploatatorzy mogą korzystać z wielu rodzajów separatorów obecnych na rynku. Należy jednak pamiętać, że zarówno ich obsługa, jak i czyszczenie separatorów oraz dokonywanie przeglądów wymagają specjalistycznej wiedzy technicznej. Pracownicy firmy Ziębud wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą praktyczną z zakresu prowadzenia prac serwisowych. Zawsze bierzemy pod uwagę rodzaj budynku, w którym znajduje się instalacja, a także możliwość występowania różnorodnych problemów użytkowych. Właśnie dlatego czyszczenie separatorów wykonywane przez naszą firmę jest całkowicie bezpieczne.

Jesteśmy przekonani, że otrzymają Państwo od nas pomoc niezbędną do prawidłowego utrzymania separatorów. Wrocławska Firma Ziębud to połączenie profesjonalizmu i konkurencyjnych cen. Zapewniamy kompleksowe usługi dla najbardziej wymagających Klientów.

Wśród wykonywanych przez nas prac znajduje się:

 • czyszczenie instalacji separatorów tłuszczu,
 • czyszczenie osadników oraz separatorów substancji ropopochodnych,
 • czyszczenie przepompowni oraz czyszczenie sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
 • przeglądy instalacji,
 • umożliwienie prawidłowego użytkowania, zgodnie z wymogami prawnymi i administracyjnymi w zakresie gospodarki wodno-ściekowej,
 • szczegółowa analiza ścieków deszczowych.

 

Jak często trzeba koniecznie przeprowadzać szczegółowy przegląd?

separatory - czyszczenie Częstotliwość oraz pełen zakres serwisu muszą być uwzględnione w Pozwoleniu Wodnoprawnym i powinny być zgodne z przepisami Prawa Budowlanego. Separator należy do grupy instalacji ochrony środowiska, a więc zgodnie z prawem przeglądy muszą być wykonywane przynajmniej raz w roku. Jest to podyktowane tym, że praca tych instalacji opiera się w dużej mierze na magazynowaniu niebezpiecznych substancji. Często zdarza się, że producent sugeruje wykonywanie częstszych przeglądów, aby zapewnić płynne i niezawodne działanie urządzenia. W większości przypadków producenci zalecają przeglądy co pół roku, a w przypadku separatorów tłuszczu nawet co drugi miesiąc.

 

Jakie mogą być konsekwencje braku serwisu?

czyszczenie separatorów wrocławJeżeli właściciele tych urządzeń nie zadbają o regularne przeglądy popełniają wykroczenie. Za jego popełnienie grozi grzywna w wysokości nawet 5 000 zł! Dodatkowo funkcjonują również kary wynikające z przekraczania parametrów ścieków na odpływie separatora. Te parametry mogą być przekroczone właśnie w wyniku nieregularnych przeglądów lub ich braku. Jeśli pojawią się wyraźne nieprawidłowości organ odpowiedzialny za kontrolę jest zobowiązany do skierowania wniosku do sądu lub odpowiednich organów ścigania.

Która instytucja odpowiada za kontrolę prawidłowego działania?

Wrocław - gdzie czyścić separatoryGłównym organem posiadającym uprawnienia kontrolne w stosunku do instalacji opartych na omawianych urządzeniach jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Należy jednak pamiętać, że kontrolę urządzeń budowlanych, do których zaliczają się właśnie separatory, mogą przeprowadzić również inne instytucje.

 

Partner