• ZIĘBUD WROCŁAW

  Firma ZIĘBUD oferuje kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne. Wykonujemy nowe sieci kanalizacyjne w systemie rur kamionkowych, PVC itp. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław - Ziębud to firma z 27 letnim doświadczeniem na Wrocławskim terenie. Naszymi klientami jest Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocławskie Spółdzielnie Mieszkaniowe i wiele innych Firm i osób prywanych. Zajmujemy się : czyszczenie kanalizacji, instalacje sanitarne, inspekcje video, sieci kanalizacyjne, pojazd typu wuko wrocław, instalacje c.o., ciepłownicze preizolowane. Pogotowie kanalizacyjne wrocław - Ziębud zaprasza do skorzystania z naszych usług. Nasze nowe WUKO to sprzęt o parametrach 300 atm ! Zapraszamy do skorzystania z pogotowia kanalizacyjnego Ziębud

 • Lokalizacja wycieków wody

  Firma Ziębud zakupiła najnowocześniejszy sprzęt Firmy Radiodetection do lokalizacji wycieków wody z rur wodociągowych i od dzisiaj jesteśmy gotowi pomóc Państwu w trudnych przypadkach awaryjnych. Kiedy wodomierz kręci się jak szalony, nabija wysokie rachunki a na terenie Państwa posesji nie widać powierzchniowo wycieku wody to sygnał żeby zadzwonić do nas 602 48 16 88. Działamy na terenie całej Polski, zapewniamy kompleksowe podejście do każdego tematu, działamy do czasu kiedy wyciek zostanie usunięty. Posiadamy sprzęt zmechanizowany, koparki wielozadaniowe, igłofiltry do obniżania poziomu wód gruntowych a co najważniejsze 30 letnie doświadczenie w tego typu pracach. Nasz korelator jest w stanie namierzać miejsca awarii z dokładnością do 2-3 m jeśli podstawowe warunki techniczne zostaną spełnione.
   
  Lokalizacja wycieków wody
 • Przyłącza - Roboty Ziemne

  Usuwamy awarie na kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonujemy nowe przyłącza kanalizacyjne, wodociągowe, ciepłownicze. Posiadamy mini-koparki do drobnych robót ziemnych oraz sprzęt ciężki, koparki wielozadaniowe MECALAC 714 MW. Na naszym wyposażeniu są pompy spalinowe do miejscowego obniżania wód gruntowych, szalunki płytowe, słupowe, aluminiowe do prowadzenie bezpiecznie robót ziemnych. Działamy od 1991 roku, mamy doświadczenie do wykonywania prac, referencje w załączeniu. Na wykonane prace udzielamy 10 lat gwarancji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji by doradzić, wycenić, pomóc w sprawnej realizacji zadania.
 • Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.

  Firma ZIĘBUD od ponad 25 lat zajmuje się usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska. Oferuje pełny zakres ochrony przy instalacjach kanalizacji, wodnych, centralnego ogrzewania oraz ciepłowniczych. Usuwamy awarię przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych. Jesteśmy przygotowani do usunięcia każdego problemu związanego z sieciami i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
  Usuwamy awarie Wod-Kan i c.o.
 • Video Inspekcje Kanalizacji

  Monitoring kanalizacji to metoda diagnostyki problemów które zdarzają się w rurach kanalizacyjnych, wodociągowych, technologicznych. Posiadamy kamery samojezdne z pomiarem spadków oraz z 20 krotnym zbliżeniem. Inspkekcje pionów kanalizacyjnych, poziomów pod posadzkowych, przyłącza kanalizacji i kolektory główne do średnicy DN-1200. Lokalizacja problemów to nasza specjalność, zapraszamy do współpracy. Usuwamy awarie metodą bezwykopową z zastosowaniem krótkich rękawów jak również metodą wykopu otwartego, koparką wielozadaniową Mecalac 714 MW.

  Video inspekcje kanalizacji
 • Czyszczenie Kanalizacji - Wuko

  Wuko, czyszczenie kanalizacji sanitarnej wykonujemy specjalistycznymi pojazdami z odzyskiem wodu. Recykling to metoda która obniża koszty związane z czyszczeniem.  Działamy od 1991 roku, posiadamy wysoko wyspecjalizowaną załogą która sprawnie potrafi rozwiązać problemy z kanalizacją. Nasza baza sprzętowa znajduje się się w centrum Wrocławia co jest kluczowe w dojeździe do miejsca awarii. Firma Ziebud to nie tylko awarie, wykonujemy planowane okresowe czyszczenia kanalizacji sanitarnej, czyszczenie kanalizacji deszczowej, obsługa przepompowni ścieków. W przypadku stwierdzenia problemu kanalizacyjnego służymy pomocą w naprawie. Oferujemy również wykonywanie sieci wodociągowych, sieci preizolowanych, kanalizacyjnych. Pogotowie kanalizacyjne Wrocław, czyszczenie kanalizacji sanitarnej,czyszczenie kanalizacji deszczowej, czyszczenie przy pomocy wuko, serwis przepompowni ścieków.

Uwaga!

Usuwamy awarie wodne, kanalizacyjne, ciepłownicze, wewnętrzne i zewnętrzne. Posiadamy niezbędny sprzęt i wiedzę. 27 lat działamy we Wrocławiu.

Czyszczenie separatorów

czyszczenie kanalizacji WrocławFirma Ziębud z siedzibą na obrzeżach Wrocławia to profesjonalne pogotowie kanalizacyjne, które wyróżnia się skutecznością działania oraz fachowością. Wielką wagę przykładamy także do tego, aby zlecenia realizować w terminach ustalonych wcześniej ze zleceniodawcą. Podstawowy profil naszej działalności to serwis oraz czyszczenie separatorów tłuszczu, deszczówki oraz substancji ropopochodnych. Przepisy prawa obligują właścicieli instalacji, w których jest zainstalowany separator, do utrzymania ich w czystości. Realizowana przez nas usługa powstała właśnie z myślą o osobach, na których ciąży obowiązek utrzymania oddzielacza w odpowiednim stanie technicznym, a tym samym zapewnienie prawidłowej pracy układu. 

Na rynku powszechnie stosuje się wiele rodzajów separatorów. Każde tego typu urządzenie jest bardzo specjalistyczne, dlatego należy pamiętać, że ich obsługa wymaga rzetelnej wiedzy technicznej. Pracownicy przedsiębiorstwa Ziębud posiadają praktyczną wiedzę o tym, w jaki sposób wykonywać serwis i czyszczenie separatorów oraz wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Podczas realizacji zleceń bierzemy pod uwagę nie tylko rodzaj urządzenia, ale także przeznaczenie budynku, którego częścią jest instalacja. Zwracamy także uwagę na możliwość pojawienia się różnorodnych problemów eksploatacyjnych. Tak szerokie podejście do każdego zlecenia sprawia, że wykonywane przez naszą firmę czyszczenie separatorów jest całkowicie bezpieczne. Wiedza i doświadczenie wyróżniające firmę Ziębud pozwalają zapewnić Państwa, że podejmowane przez nas interwencje będą przeprowadzone w sposób fachowy i rzetelny. Przygotowana przez nas oferta to połączenie profesjonalnych działań i konkurencyjnych cen usług. Wszystko to oraz zaangażowanie naszych pracowników sprawiają, że jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. 

Realizujemy usługi obejmujące:

czyszczenie separatorów tłuszczu i substancji ropopochodnych, 

oczyszczanie osadników, 

czyszczenie sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, 

• cykliczne przeglądy instalacji, 

• szczegółowa analiza i badanie ścieków deszczowych, 

• umożliwienie zgodnego z przepisami prawnymi i administracyjnymi prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej. 

 

 

Jak często trzeba koniecznie przeprowadzać szczegółowy przegląd?

separatory - czyszczenie Ze względu na to, że separator jest urządzeniem służącym do ochrony środowiska naturalnego, jego przegląd musi być wykonany przynajmniej jeden raz w roku. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w Prawie Budowlanym. Dokładne wytyczne dotyczące konkretnego urządzenia powinny być zawarte w Pozwoleniu Wodnoprawnym i obejmować wskazanie częstotliwości oraz zakresu wymaganych serwisów. Konieczność regularnej kontroli oraz czyszczenia separatorów jest uzasadniona faktem, że w instalacji magazynowane są niebezpieczne dla środowiska naturalnego substancje. Prowadzenie działań zgodnie z wytycznymi producenta jest konieczne, jeśli chcemy zapewnić niezawodne i płynne działanie urządzenia. 

 

Jakie mogą być konsekwencje braku serwisu?

czyszczenie separatorów wrocławZe względu na to, że każda awaria separatorów może prowadzić do skażenia środowiska, brak przeglądów traktowane jest jak wykroczenie. Za niedopatrzenia wynikające ze zbyt rzadkich kontroli grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych. Dodatkowe kary mogą wynikać także z przekroczenia parametrów ścieków na odpływie separatora. Jeżeli organ odpowiedzialny za nadzór wykaże, że ilość zanieczyszczeń znajdujących się w ściekach trafiających do kanalizacji jest zbyt duża, musi skierować wniosek do sądu lub wskazanych w przepisach organów ścigania. Regularne przeglądy i czyszczenie separatorów minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości. 

Która instytucja odpowiada za kontrolę prawidłowego działania?

Wrocław - gdzie czyścić separatoryWojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska jest organem, który ma uprawnienia w zakresie przeprowadzania kontroli wyżej wspomnianych urządzeń. Nie jest to jednak jedyna instytucja, która ma prawo prowadzić taki nadzór. Separatory zaliczają się do grupy urządzeń budowlanych, co upoważnia również inne jednostki do ewentualnych interwencji.

 

Partner